Dieta kulturysty – samodzielnie czy catering?

Kulturystyka jest takim sportem, który wymaga od nas trzymania ścisłej diedy i spożywania odpowiedniej ilości składników odżywczych. Jednak większość osób, które zajmuje się kulturystyką na co dzień pracuje, więc nie ma czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków. Czy warto w takim razie zdecydować się na catering?

Przygotowanie samodzielne

Zaletą przygotowania posiłku w domu są z pewnością dużo większe możliwości, gdyż możemy przygotować potrawy, które lubimy i przyprawić je według własnego uznania. Ponadto możemy kontrolować jakie produkty trafiają na nasz talerz. Minusem przygotowania posiłków może być brak czasu pomiędzy treningami a pracą zawodową. Spowoduje to przygotowanie szybkich potraw, które po jakimś czasie mogą się przejeść.

Catering

Dużą zaletą cateringu jest to, że przygotowane posiłki mają dokładnie obliczone kalorie i składniki odżywcze, przez co nie musimy się martwić niedoborami. Przygotowane posiłki są wysokiej jakości, między innymi dlatego, że firmy cateringowe mają profesjonalne sprzęty gastronomiczne jak piece konwekcyjno-parowe. Oprócz tego oszczędzamy mnóstwo czasu, który musielibyśmy spędzić na gotowaniu. Minusem tego rozwiązania jest dość niewielki wpływ na wybór dań oraz wysoka cena takiej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *