Dieta kulturysty – samodzielnie czy catering?

Kulturystyka jest takim sportem, który wymaga od nas trzymania ścisłej diedy i spożywania odpowiedniej ilości składników odżywczych. Jednak większość osób, które zajmuje się kulturystyką na co dzień pracuje, więc nie ma czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków. Czy warto w takim razie zdecydować się na catering?

Przygotowanie samodzielne

Zaletą przygotowania posiłku w domu są z pewnością dużo większe możliwości, gdyż możemy przygotować potrawy, które lubimy i przyprawić je według własnego uznania. Ponadto możemy kontrolować jakie produkty trafiają na nasz talerz. Minusem przygotowania posiłków może być brak czasu pomiędzy treningami a pracą zawodową. Spowoduje to przygotowanie szybkich potraw, które po jakimś czasie mogą się przejeść.

Catering

Dużą zaletą cateringu jest to, że przygotowane posiłki mają dokładnie obliczone kalorie i składniki odżywcze, przez co nie musimy się martwić niedoborami. Przygotowane posiłki są wysokiej jakości, między innymi dlatego, że firmy cateringowe mają profesjonalne sprzęty gastronomiczne jak piece konwekcyjno-parowe. Oprócz tego oszczędzamy mnóstwo czasu, który musielibyśmy spędzić na gotowaniu. Minusem tego rozwiązania jest dość niewielki wpływ na wybór dań oraz wysoka cena takiej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *