Czym skutkuje zbyt duży wysiłek?

Trening jest niezbędnym elementem życia sportowca, jednak trening ten musi być odpowiednio do nas dobrany. Zbyt lekkie treningi nie dadzą nam odpowiedniego bodźca do wzrostu mięśni lub spalania tłuszczu. Jednak wiele osób bagatelizuje fakt, że zbyt ciężki trening może mieć dużo gorszy wpływ na organizm.

Do czego prowadzi taki trening?

Zbyt ciężki trening może nie tylko nie dać nam żadnych efektów, ale może także sprawić, że doświadczymy regresu. Niedopasowany trening najczęściej skutkuje zaniedbaniem regeneracji, co jest bardzo dużym błędem. Brak regeneracji i zbyt intensywny trening są bardzo szybką drogą do przetrenowania. Przez przetrenowanie z pewnością stracimy wszelkie efekty i będziemy musieli zaprzestać treningów przez dłuższy czas.

Jak pozbyć się przetrenowania?

Podstawą wychodzenia z przetrenowania jest zaprzestanie treningów i przestanie pogłębiania problemu. Należy przygotować sobie plan regeneracyjny, który powinniśmy realizować aż do powrotu do formy. Różnego rodzaju zabiegi jak masaż lomi lomi nui czy inne tego typu sposoby regeneracji pozwalają szybciej zregenerować organizm. Pozbycie się przetrenownia wymaga czasu, dlatego treningi i marzenia o wysportowanej sylwetce musimy odłożyć na później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *