Jakie suplementy pomagają w regeneracji?

Każda osoba zaczynająca swoją przygodę ze sportem chciałaby, aby efekty ciężkich treningów nastąpiły jak najszybciej. Należy jednak pamiętać że należy dać sobie czas. W tym czasie należy trzymać się diety, regularnie ćwiczyć a także odpowiednio się regenerować. Jak wspomóc tą ostatnią kwestię?

Czemu regeneracja jest ważna?

Należy pamiętać, że regeneracja po treningu jest ważnym procesem, podczas którego rosną mięśnie i zmniejsza się tkanka tłuszczowa. Choć istnieje szereg zabiegów wspomagających regenerację jak relaksacyjny masaż https://salonmandala.pl/ czy wizyta w saunie, to można też zdecydować się na suplementy, które pomogą w regeneracji. Trzeba jednak pamiętać, że suplementacja to jedynie dodatek, nie zastąpi ona ćwiczeń ani diety. Jakiego rodzaju suplementy wspomogą nasz organizm w regeneracji?

Suplementy wspomagające regenerację

Pierwszym suplementem wspomagającym regenerację mogą być aminokwasy rozgałęzione, zwane w skrócie BCAA. Pozwalają na szybszą regenerację włókien mięśniowych, co pozwoli na szybsze budowanie mięśni. Kolejnym suplementem wartym odnotowania jest ashwagandha, którą najlepiej przyjmować przed snem. Pozwala się on odprężyć przed snem, a jak wiemy zdrowy sen jest jednym z najważniejszych elementów prawidłowej regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *