Sposoby na zakwasy

Zakwasy są bardzo uciążliwą dolegliwością, która występuje najczęściej po wysiłku fizycznym, który był zbyt dużym obciążeniem dla naszych mięśni. Czasami zakwasy są tak poważne, że utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego warto znać sposoby, które pozwalają sobie na poradzenie z nimi. Jakie są sposoby na zakwasy?

Profilaktyka

Najlepiej jest po prostu zapobiegać zakwasom, a można to zrobić poprzez bezwzględne wykonywanie rozgrzewki. Zakwasy to mikrouszkodzenia mięśni, a rozgrzane mięśnie są dużo bardziej elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia. Jeśli jednak już mamy zakwasy to istnieją inne sposoby na przyspieszenie regeneracji mięśni i powrót do pełnej sprawności. Jak zaleczyć zakwasy?

Leczenie zakwasów

Dobrym sposobem na wspomaganie leczenia zakwasów jest ciepło, między innymi korzystanie z sauny, jacuzzi lub gorącej kąpieli. Bardzo dobrze działają także masaże klasyczno-relaksacyjne, które wspomagają regenerację mięśni i redukują ból. Ponadto pozwalają organizmowi się zrelaksować i odprężyć po ciężkim treningu. Kolejnym sposobem na radzenie sobie z zakwasami jest trzymanie się odpowiedniej diety, do której należy dodać między innymi witaminę C oraz przeciwutleniacze. Jeśli będziemy regularnie trenować to zregenerowane mięśnie będą mocniejsze i zakwasy nie będą się pojawiać tak często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *