Masaż tantryczny jako sposób relaksu

Po ciężkim, stresującym dniu lub po dniu pełnym aktywności fizycznej często szukamy sposobu na regenerację i odpoczynek. Bardzo dobrym sposobem na relaks i regenerację jest udanie się na sesję masażu, co pozwoli na odpoczynek zarówno fizyczny jak i psychiczny. Czym różni się masaż tantryczny od innych masaży?

Tantra a inne masaże

Masaż tantryczny, lub po prostu tantra, różni się od innych typów masaży tym, że oprócz masażu neutralnych części ciała jak na przykład plecy lub ramiona masuje się także strefy intymne. Należy jednak pamiętać, że nie jest to masaż erotyczny, który ma zupełnie inne cele i wykonuje się go innymi technikami. Jak przebiega masaż tantryczny?

Przebieg masażu

W profesjonalnym salonie masażu masaż jest rozpoczynany poprzez obłożenie ciała ciepłymi ręcznikami oraz masażu pleców oraz pośladków. Dzięki odpowiedniej atmosferze, między innymi kadzidełkom lub relaksującej muzyce, można się zrelaksować bardziej niż na przykład na kanapie przed telewizorem. Następnie następuje masaż właściwy przy użyciu olejków eterycznych i dodatkowych akcesoriów, jak na przykład piór. Masażysta przed przystąpieniem do pracy zadaje kilka pytań, aby wiedzieć jak daleko może się posunąć, nigdy nie przekroczy granic wytyczonych przez klientów. Taki masaż pozwoli na relaks zarówno ciała jak i umysłu, co jest bardzo ważne dla osób żyjących w stresie lub osób zmęczonych treningiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *